את ימי הולדת 3 (של אדם), 7 (של טום) ו37 (של עמרי) אנחנו נאלצים לחגוג בצל הקורונה. אמנם בשבוע היום הולדת כבר החלו ניצנים של חזרה לשגרה (טום הספיק לחגוג את יום ההולדת בימים הראשונים של פתיחת בתי הספר לכתות א'-ג'), אבל התחושה באוויר שהשנה, יותר מתמיד נצטרך להתאמץ ולחגוג באופן מיוחד. 

 

פכטבורגר לצערנו, לא יהיה כמתוכנן בחודש מאי. הפעם היחידה שלא חגגנו בחודש מאי, היתה בעקבות הלידה של אדם, אבל זה לא מנע מאתנו לחגוג חודש לאחר מכן.

 

ביום שבת 2.5.2020 אדם בן 3. התחלנו את הבוקר עם בלונים ומתנה. כמו בכל שנה. רק שהפעם כל ילד זכה לחגיגה עם נושא משלו. בתאום עם טום החלטנו ללכת על נושא דינוזאורים. הבלונים מוכנים, העוגה home made עם מגוון בובות דינוזאורים לקישוט, ואפילו הכנו כובעי יום הולדת ברוח החגיגה. 

 

לקראת יום ההולדת של טום, רף הציפייה עלה. כבר היו הימורים על איזה נושא בחרתי עבורו, ואיזה (או כמה) מתנות יקבל. קיוויתי לא לאכזב. ושוב, לאור אילוצי הקורונה, כל אחד מהם זכה ליום מיוחד משלו. הנושא שנבחר מתאים בדיוק עבורו. 

 

לטום בחרנו את ד"ר סוס. הוא מאד אוהב את שלל הספרים ואפילו לאחרונה מצאנו סדרה שגוללת את סיפורם של חלק מהדמויות. אז הנושא נבחר – אבל משיטוט זריז בפינטרסט, מאד קשה למצוא "אילתורי diy", כמו שהצלחתי עם אדם לעשות עם נייר צבעוני ודבק חם.

 

פניתי לידיד ישן בשם Etsy, האמת מאז שהפסקתי לכתוב בקול אי שם לפני 4 שנים, לא ביקרתי באתר. אטסי זה מקום שבקלות הולכים בו לאיבוד, ולא בגלל הטוב, אלא בגלל כמויות השטויות שיש שם. אבל אם חפשת טוב, וידעת בדיוק מה הויז'ן אפשר למצוא מציאות לא מהעולם הזה. ובדיוק כך היה. 

בתחילה מצאתי את הטופר לעוגה – בד"כ המוכרת שולחת מוצר מודפס ומוגמר, אך לאור הקורונה ובשירותיות רבה תוך חצי שעה היה בידי טופר מותאם אישית (TOM) מוכן להדפסה. 

לאחר מכן, רכשתי את סט הנייר 16*16 אינצ' האלו. אמנם זכויות היוצרים פה מוטלות בספק, אבל הי אני לא עושה שימוש מסחרי, אז הרגשתי בנוח. 

 

תכננתי עוגה לתפארת, לבנה מבחוץ, ומבפנים מורכבת משכבות צבעוניות. היומרנות שלי עלתה מחיר כבד. בחרתי מתכון מפוקפק, שגם בניסיון השני, נכשל כשלון חרוץ. בשעה 01:00 אמרתי נואש והכנתי עוגה לבנה ורגילה כדי שאף אחד לא יתאכזב. 

מרוב עייפות (וקצת ייאוש) לא סיימתי את שלב הקישוטים. מה שדוקא התקבל בבוקר היום הולדת לטובה ("איזה כיף, חיכית שאני אקשט"). 

  

 

בבוקר היום הולדת, חבר חזרנו טיפה לשגרה. טום כבר חזר לבי"ס לחצי יום, וכבר חכה למתנה השניה של היום. לבקשתו – ארוחת צהריים ממקדונלדס. בשנה שעברה ויתרנו על עוגה והלכנו על המבורגר עם נרות. אז גם השנה.  

עם סיום החצי הראשון של יום, התחיל חלקו השני. הכנתי מעין "חפש את המטמון" גרסת ספרו של ד"ר סוס, אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים. פה בא לידי ביטוי הניירות המאויירים שרכשתי. הכנתי כרטיסיות בהתאם לפרקי הספר, כאשר כל כרטיסיה הכילה משימה שונה.

בזכות המשימות, זכינו לבקר את משפחת קינן, ולקבל מאביב משימה. לבקר בפארק הירקון (חבל שהכדור פורח לא עבד), לבקר את אור החבר הכי טוב ולפצח איתו את המשימה הבאה, לרקוד לצלילי שיר אהוב, ובסוף בסוף להגיע חזרה לנק' ההתחלה, עד לבית ולגלות את האוצר.

בערב, כמיטב המסורת סבא וסבתא משני הצדדים הגיעו להדליק נרות ולשיר שירי יום הולדת יחדיו.

והגענו לאחרון חביב, בשבת, שבוע לאחר היום הולדת של אדם, ויומיים בדיוק לאחר היום הולדת של טום, חוגגים לעמרי יום הולדת 37. 

כן כן, גם לעמרי חיכו בלונים בבוקר היום הולדת, ואפילו שלט Happy Birthday כזה. אך בשונה מהילדים, את יום ההולדת של עמרי הייתי צריכה להיות יצירתית באופן קצת אחר. 

כבר הזכרתי שמעולם לא שברנו את מסורת הפכטבורגר, וידעתי שזו נק' רגישה. אז כדי להרגיש קצת יותר מחוברים, קבעתי מראש עם עדנה ויאיר שנכין פכטבורגר משפחתי בשבת, ומקביל את החברים לחגוג אתנו בזום – הכי קרוב אבל רחוק. 

נרשמה הצלחה מסחררת. 

אפילו העוגה היא כבר מסורת. כמו בכל שנה עמרי זוכה לעוגת גבינה של הדליקטסן (קנויה, אל תחששו).

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם עוד קצת זמן פנוי? יאללה עוד אחד!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email